Безкоштовно для усіх операторів України:

Що таке ОСЦПВ і навіщо потрібна ця страховка?


Кожному автовласникові вже знайомий термін ОСЦПВ, який розшифровується як: обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності автовласників перед третіми особами, наприклад, постраждалими в ДТП. По-суті, дана страховка дозволяє без шкоди для власної кишені автовласника покрити збитки в розмірах граничних норм, встановлених законом, особам, які постраждали при дорожньо-транспортній пригоді, в ролі яких виступають як водії інших транспортних засобів, так і пішоходи.

Страхування авто є обов’язковою процедурою для всіх автовласників. Відсутність “автоцивілки” у власників авто та мототехніки карається штрафом в розмірі від 425 до 800 грн. Автостраховка називається ОСЦПВ і розшифровується як: обов’язкове страхування автомобільної цивільної відповідальності. Саме відповідальності, оскільки страхується не власний транспортний засіб, а помилка водія, яка привела до ДТП. Простіше кажучи, при виникненні аварії, збиток потерпілому виплачує страхова компанія автовласника, визнаного винним.

З 2018 року в Україні стало можливим придбання електронної «автоцивілки». Страхування авто онлайн — це самий зручний і швидкий спосіб застрахувати свою відповідальність при виникненні дорожньо-транспортної пригоди.

Купити автостраховку, не виходячи з дому чи офісу, можна через наш сервіс. Для оформлення буде потрібно доступ до Інтернету і кілька хвилин вільного часу. Все, що необхідно зробити: натиснути кнопку «Оформити страховку», ввести інформацію про автомобіль, персональні дані і вибрати оптимальний варіант страхування. Після покупки полісу дані автоматично потрапляють в базу МТСБУ (Моторно-транспортного страхового бюро України), тому в законності онлайн-страхування можете не сумніватися.

Чим ОСЦПВ відрізняється від КАСКО

На відміну від ОСЦПВ, КАСКО – добровільний вид страхування авто. Оформляти або не оформляти поліс – виключно ваша справа, і на дорогах його не перевіряють. КАСКО буває різних видів і може включати в себе: крадіжку транспортного засобу, його пошкодження як при ДТП, так і в інших ситуаціях, в тому числі, пов’язаних з погодними та стихійними явищами.

При оформленні ОСЦПВ водій в першу чергу страхує себе, а страхова компанія виплачує збитки тільки потерпілому. Вартість поліса ОСЦПВ є фіксованою, тоді як вартість КАСКО може змінюватися в залежності від різних обставин, але слід підкреслити, що це реальна можливість захистити свій автомобіль практично від будь-яких ризиків.

Особливості оформлення автостраховки

Вартість автостраховки залежить від:

– Об’єму двигуна автомобіля (чим більший об’єм, тим більше вартість страхового поліса);

– Місця реєстрації авто (для кожного населеного пункту існує свій коефіцієнт, для великих міст він вище);

– Кількості ДТП (за кожен безаварійний рік автовласник отримує знижку 5%);

– Стажу водія (чим менше стаж, тим більше вартість страхового поліса);

– Терміну дії «автоцивілки» (чим менший термін, тим більше вартість страхового поліса);

– Наявності пільг (до пільговиків належать: пенсіонери, інваліди другої групи, чорнобильці та учасники бойових дій).

Застрахувати автомобіль можна на термін від 15 днів до 1 року. Власники транспортних засобів, зареєстрованих на території України, зобов’язані купувати річну страховку. «Короткі» страхові поліси передбачені тільки для незареєстрованих або тимчасово зареєстрованих авто до їх моменту постійної реєстрації, а також для автомобілів, зареєстрованих за кордоном і тимчасово перебувають на території України.

Максимальні виплати по ОСЦПВ складають 100 тисяч гривень у разі матеріального збитку і 200 тисяч за заподіяну шкоду життю і здоров’ю. По ОСЦПВ можна застрахувати одного водія, кількох конкретних водіїв, всіх водіїв, які мають право керувати даним транспортним засобом.

Оформляйте автостраховку онлайн — такий спосіб оформлення дуже зручний і заощадить Вам купу часу. Платежі приймаються від усіх банків України, про необхідність продовження страхового поліса ми Вам нагадаємо в СМС.

Icon
Також повідомляємо, що на нашому сайті Ви можете скористатися послугами онлайн калькулятора ОСАГО. Для цього Вам достатньо ввести необхідні дані про Ваш автомобіль в розділі «Розрахувати страховку».