На кого поширюються пільги по ОСЦПВ

Один із частих питання – чи можна застрахувати автомобіль зі знижкою для пільговиків? Згідно Закону про ОСЦПВ визначені категорії власників авто, які можуть страхувати свій автомобіль зі знижкою 50%. До них відносяться учасники війни, інваліди II групи, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до I та II категорій, пенсіонери- громадяни України.

Можуть їздити без поліса на своїх автомобілях такі категорії громадян: учасники бойових дій,

інваліди війни, що визначені законом, інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи в його присутності.

При цьому потрібно враховувати такі особливості:

  1. Автомобіль належить пільговику. Чужий автомобіль за пільгою страхувати заборонено.
  2. Він один їздить на цьому автомобілі. Страхове покриття на інших водіїв даного авто буде діяти тільки на половину. При виплаті страхова компанія зажадає з винуватця компенсувати половину збитку.
  3. Автомобіль легковий, з двигуном до 2500 куб. см. Неможливо оформити поліс зі знижкою на вантажівку, мотоцикл, і навіть легковий автомобіль якщо двигун більш зазначено в обмеженні
  4. Не використовується в якості таксі або оренди. Пільгу неможливо використовувати або потрібно переоформити поліс.

Що ж буде якщо їздити з пільгою страховкою без права її використання? Страхова компанія виплатить постраждалому на ремонт і лікування всю необхідну суму. Після цього юристи компанії через суд вимагатимуть з Вас від 50% до 100% виплаченого відшкодування. Будьте уважні і завбачливі при оформленні поліса ОСАЦВ.

Читати далі
Показати ще