Що таке франшиза

Найчастіше у покупців страховок виникає питання: «Що таке франшиза і який варіант краще вибрати?» Франшиза – це та сума, яку Ви готові самостійно компенсувати в разі настання страхової події. Франшиза встановлюється в більшості страхових договорів для здешевлення вартості страховки. Адже не кожен клієнт планує звертатися через дрібних пошкоджень лакофарбового покриття або тріщини на старому зношеному бампері. При цьому зменшується навантаження на департамент врегулювання страхової компанії і витрати компанії. Якщо компенсація виплачується Вам страхова компанія відніме франшизу з покладеної Вам суми. Дуже часто Страхувальники, які не розуміють, що таке франшиза, вважають, що компанія занизила їм виплату, шахраювати, але ця процедура законна, прописана в договорі і має багаторічну світову практику. Ви економите при оформленні поліса, а страхова компанія при виплаті відшкодування.

У полісі ОСАГО теж можна вибрати франшизу. Її значення може бути від 0 грн. до 2600 грн. Особливість страхування відповідальності полягають в тому, що виплату отримуєте не Ви, а особа потерпіла від дій водія Вашого автомобіля при ДТП. В даному випадку страхова компанія виплачує потерпілому суму покладеного відшкодування за вирахуванням франшизи, а винуватець виплачує потерпілому франшизу.

При страхуванні ОСАЦВ, по кожній із страхових компаній, як правило, є кілька варіантів франшизи. У нашому калькуляторі є можливість фільтрувати пропозиції по франшизам. Таким чином ви скоротите кількість запропонованих Вам варіантів і Вам буде простіше зробити вибір.

Читати далі
Показати ще